Przenośne palenisko ogrodowe- 5 zalet o których wcześniej nie wiedziałeś

utworzone przez | mar 7, 2022 | Paleniska

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem ogrodu, działki, kawałka ziemi lub chociaż tarasu z całą pewnością wypatrujesz nadejścia wiosny. Przypomnij sobie, te wszystkie słoneczne dni, spędzone na słodkim lenistwie w ogrodzie, podczas gdy dźwięki przyrody koiły Twoje nerwy. To świetne miejsce do obserwowania tego, jak natura na nowo budzi się do życia. Stworzenie idealnej przestrzeń do spędzania wolnego czasu często wymaga poświęceń. Z jednej strony koszenie trawy, z drugiej strony pielenie chwastów i pielęgnacja roślin. Te czynności- na pozór żmudne- dla wielu mogą być formą wypoczynku i sposobem na odreagowanie stresu. Każdy posiadacz ogrodu docenia jego zalety na wielu płaszczyznach, ponieważ jest on niczym drugi dom. Ogród to doskonałe miejsce zabaw dla dzieci, będąc jednocześnie miejscem rodzinnych spotkań. Przenośne palenisko ogrodowe może stanowić świetny dodatek do letnich wieczornych imprez w gronie najbliższych. Będziesz zaskoczony tym, jak wiele możliwości zastosowań może mieć ten niepozorny przedmiot.

Przenośne palenisko- zbędny gadżet czy praktyczne rozwiązanie?

Widząc reklamę palenisk prawdopodobnie zastanawiasz się po co ludzie je kupują? Załóżmy, że masz wolną chwilę, wychodzisz na taras, rozpalasz ognisko. Chłoniesz ciszę i napawasz się tą chwilą popijając ulubione wino w blasku płomieni. A może Twój ogród to idealne miejsce do spotkań z przyjaciółmi a do pełni szczęścia brakuje Wam tylko klimatycznego ogniska? Palenisko na bazie misy stalowej na pewno sprawdzi się w ogrodzie, zwłaszcza, kiedy nie masz możliwości lub po prostu nie chcesz rozpalać ogniska na trawie. Dodatkowo użytkowanie przenośnego paleniska ogrodowego jest naprawdę łatwe, przyjemne i bezproblemowe.

palenisko-ogrodowe-zastosowanie-dragstal

Palenisko ogrodowe i jego funkcjonalność

Kto z nas nie pamięta szkolnych rajdów zakończonych paleniem ogniska? Nie da się ukryć, że to prawdziwa atrakcja zarówno dla dorosłych jak i dla dzieciaków.  Poniżej przedstawiamy kilka zalet wynikających z palenia ognia w metalowym palenisku:

1. Palenisko pozwala uniknąć wypalania podłoża

Palenie ognia w sposób tradycyjny wiąże się z powstaniem nieestetycznej dziury w podłożu. Konieczne dla tej opcji jest wyznaczenia miejsca „na stałe” w naszym ogrodzie, jednocześnie mając na uwadze fakt, że ślad po wypalaniu pozostanie tam na wiele lat. Przenośne palenisko ogrodowe rozwiązuje ten problem, ponieważ ogień pali się tylko w metalowej misie, która nie styka się z podłożem.

2.  Przenośne palenisko jest praktyczne

Dzięki metalowym uchwytom paleniska firmy Dragstal są przenośne a do tego stosunkowo lekkie. Można je ustawić w dogodnym miejscu, co pozwoli Ci cieszyć się ogniskiem we własnym ogrodzie lub na tarasie, kiedy tylko zechcesz. Godna uwagi jest także możliwość zabrania go np. na zimowy kulig zakończony pieczeniem kiełbasek. Dzięki optymalnej średnicy 60cm bez problemu zmieści się do bagażnika samochodowego.

3. Łatwe przechowywanie paleniska 

Nasze paleniska to inwestycja na kilka lat, dlatego równie ważne jest odpowiednie przechowywanie. Wystarczy, że po każdym sezonie umieścisz oczyszczone palenisko w kartonie. Możesz też zabezpieczyć je w inny sposób, na przykład zawijając w folię. Palenisko należy przechowywać w garażu lub innym suchym miejscu.

4. Szybkie czyszczenie po skończonym ognisku

Czyszczenie paleniska jest łatwą czynnością, ponieważ metalowa misa posiada uchwyty, które pozwalają na jej przechylenie i usunięcie pozostałości po ognisku. Pamiętajmy, że tę czynności wykonujemy tylko wtedy, gdy palenisko jest chłodne.

5. Palenisko jako niebanalny element dekoracyjny

Idealny kształt i proporcje naszych palenisk przyciągają wzrok. Elegancka stalowa misa podparta oryginalnym stelażem niewątpliwie będzie stanowić ciekawą dekorację Twojego ogrodu lub tarasu.

Oferta palenisk ogrodowych od Dragstal

Stal inspiruje nas od wielu lat.  Produkujemy elementy małej architektury ze stali zwykłej i nierdzewnej. W 2021 zdecydowaliśmy się rozszerzyć ofertę Dragstal o paleniska i donice ogrodowe. Produkty wykonane w Polsce. Kupuj prosto od Producenta.

Palenisko w ogrodzie a bezpieczne palenie ognia

Paląc tradycyjne ognisko lub eksploatując palenisko stalowe pamiętajmy przede wszystkim o zachowaniu środków bezpieczeństwa. Żywy ogień zwłaszcza podczas podmuchów wiatru może wymknąć się spod kontroli. Miejmy na uwadze fakt, że stal szybko się nagrzewa, dlatego wszelkie czynności czyszczenia lub przenoszenia produktu w inne miejsce powinny odbywać się po jego wystygnięciu.

Więcej na temat wymogów bezpieczeństwa, a także o tym jak i czym palić w ogrodzie można przeczytać tutaj.

 

Podsumowując: przenośne palenisko ze stali umożliwia palenie ogniska na własnym podwórku lub na tarasie a jednocześnie stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego palenie ognia.