Palenisko na ognisko- odkryj wszystkie zastosowania tego niepozornego gadżetu w Twoim ogrodzie

utworzone przez | mar 10, 2022 | Paleniska

Palenisko na ognisko Dragstal

Relaks w ogrodzie

Od zarania dziejów człowiek przejawiał potrzebę palenia ognia. Ogień ogrzewa zgromadzonych i rozjaśnia mrok. Również dzisiaj wielu nie wyobraża sobie wymarzonego domu bez kominka. Nie chodzi tutaj głównie o źródło ciepła, lecz o możliwość rozpalenia ognia w celu stworzenia miłej i przytulnej atmosfery. Podobnie jest z ogniskiem w ogrodzie. Zdarza się, że rozpalamy je po prostu dlatego, że wpatrywanie się w tańczące na wietrze płomyki ma w sobie coś kojącego i nostalgicznego. Rodzina, przyjaciele, miła atmosfera umacniają poczucie bezpieczeństwa. Palenisko na ognisko pomoże Ci zrelaksować się przy lampce wina lub gorącej herbacie w gronie najbliższych i to we własnym ogrodzie lub na tarasie.

Letnie atrakcje przy ognisku czyli do czego posłuży Ci metalowe palenisko

O tym, dlaczego warto rozważyć zakup paleniska do ogrodu i o jego zaletach jak również przewadze nad tradycyjnym paleniem ognia pisaliśmy tutaj. Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, czy palenisko na ognisko to niezbędny sprzęt w Twoim ogrodzie zobacz do czego może Ci się ono posłużyć. Przekonaj się jakie zastosowanie może mieć ten sprzęt ogrodowy.  

1. Ognisko w palenisku do białego rana

Zacznijmy od ogniska jako urozmaicenie wieczornych spotkań na świeżym powietrzu. Mając na uwadze fakt, że letnie wieczory nie są już tak ciepłe jak jeszcze kilkanaście lat temu warto pomyśleć o palenisku jak o źródle ciepła. Wystarczy kilka kawałków drewna, żeby zapewnić świetną zabawę do późnych godzin wieczornych przy cieple i blasku ognia. Dodajmy brzmienie gitary to w efekcie mamy klimat niczym studenckie wyjazdy w góry i to na własnym podwórku. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogniska, palenisko umożliwia palenie ognia bez wypalania nieestetycznej dziury w podłożu.

2.  Kiełbaski z ogniska z paleniska?

Kochamy lato za możliwość sporządzania i spożywania posiłków na zewnątrz, bo przecież tam smakują najlepiej. Bez wątpienia to wielka frajda, zwłaszcza dla najmłodszych, kiedy sami upieką kiełbaskę na ogniu! W swojej prostocie i funkcjonalności paleniska Dragstal świetnie sprawdzą się podczas przygotowania kiełbasek zarówno na patyku jak i z zastosowaniem dodatkowych akcesoriów takich jak ruszt.

3. Pieczonki z kociołka w ogniu paleniska

Inna kulinarną atrakcją, którą możemy przyrządzić na powietrzu, i co więcej we własnym ogrodzie są pieczonki. Czym jest lato lub nawet jesień bez ziemniaczków z gara? Zważywszy na to, że bazą paleniska jest misa o średnicy 600mm można umieścić w niej kociołek z pieczonkami. Smakołyki z kociołka ogrzewanego ogniem z drewna mają wyjątkowy, niepowtarzalny smak i aromat. Sam proces powolnego przygotowywania pieczonek to rytuał i czysta przyjemność.  

4. Jeśli ognisko w palenisku to i ziemniaczki w popiele

Kiedy ogień już dogasa wtedy czas na ziemniaczki w popiele! Stalowa misa paleniska świetne się do tego nadaje! Takie ziemniaki najlepiej smakują, upieczone w żarze przygasającego ogniska.

 

Palenisko na ognisko z rusztem dragstal
Kiełbaski w palenisku Dragstal
palenisko na ognisko z kociołkiem Dragstal

Ognisko w ogrodzie lub na tarasie? Czemu nie?

Największą przewagą paleniska nad tradycyjnym ogniskiem jest niewątpliwie możliwość ustawienia go w każdym miejscu w ogrodzie tudzież  na tarasie. Jako producent rekomendujemy ustawienie paleniska na twardym, stabilnym podłożu. Należy pamiętać, że trawa nie jest dobrym wyborem, ponieważ długotrwałe palenie się ognia ogrzewa stal do wysokiej temperatury. Po jakimś czasie trawa może się wysuszyć.

Załóżmy, że podczas rodzinnego spotkania dym z ogniska leci wprost na zgromadzonych. Paleniska firmy Dragstal wykonane na bazie stalowej misy posiadają uchwyty, które umożliwiają przenoszenie produktu w dowolne miejsce. Należy oczywiście pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i używać do tego specjalnych rękawic. Uchwyty mają również inną funkcję: ułatwiają przechylenie misy w celu jej oczyszczenia po zakończeniu ogniska i usunięcie popiołu lub innych pozostałości po ognisku.

Reasumując: palenisko na ognisko to niewielki sprzęt ogrodowy, który z całą pewnością umili letnie popołudnia czy wieczory. Jak już raz rozpalisz ogień w palenisku Dragstal będziesz to robił regularnie w sezonie a nawet poza nim.  Warto wspomnieć, że zimową porą palenisko świetnie sprawdzi się podczas kuligu. Ognisko zbliża ludzi, przywołuje dobre wspomnienia i wprawia w dobry humor wszystkich zgromadzonych. Pozwól sobie na miłe chwile i rozpal ogień w naszych paleniskach bo jest to łatwe, bezpieczne oraz wygodne.