Paleniska

Wszystko zaczęło się pewnego wiosennego wieczoru, kiedy siedząc w ogrodzie zapragnęliśmy rozpalić ognisko.

Dookoła półmrok, a przed nami ciepło płomieni i ten niesamowity dźwięk przerywający ciszę w momencie, gdy drewno strzela otoczone językami ognia, i to wszystko w naszym ogrodzie, w dowolnym miejscu.

W parę chwil tańczące płomienie ogrzewały wszystkich zgromadzonych wokół paleniska. Potrzeba jest matką wynalazków więc nasze pierwsze palenisko było bardzo prowizoryczne, wykonane na szybko bez projektu. Użytkowaliśmy je kilka sezonów, za każdym razem zastanawiając się co można by w nim ulepszyć.

Ta prosta stalowa forma zainspirowała nas do stworzenia produktu, który jest zarówno funkcjonalny, trwały i elegancki.  

Bazą paleniska została misa stalowa o średnicy 60cm, wykonana z tłoczonej blachy o grubości 2mm. Jest to najważniejszy jego element, dlatego długo szukaliśmy produktu o idealnym kształcie i odpowiedniej geometrii, otulającej tańczące na wietrze płomienie.

Oczywiście misa sama w sobie nie jest kompletnym paleniskiem, należy ją unieść na bezpieczną wysokość.

W tym celu zastosowaliśmy trzy różne warianty nóżek. I tak powstała kolekcja palenisk stalowych, otwierających linie produktów użytkowo- dekoracyjnych do ogrodu i na taras.

Niezależnie od modelu podpory unoszą bazę paleniska na bezpieczną wysokość, która chroni podłoże przed wypaleniem. Paleniska pomalowaliśmy natryskowo wysokogatunkową farbą termiczną; klasyczna czerń nadaje formie niezwykłej elegancji. Dospawane do boków metalowe rączki pozwalają ustawić palenisko w dogodnym miejscu w ogrodzie lub na tarasie.

Modele Roma, Lizbona oraz Toledo posiadają tę samą bazę, jednakże to nóżki stanowią o ich wyjątkowości i różnorodności.

Roma wspiera się na trzech solidnych rurach, przyspawanych od dołu misy; w tym modelu to właśnie misa dominuje nad pozostałymi elementami.

Zupełnym jej przeciwieństwem jest Lizbona. Jest to model w którym rury unoszące bazę zostały ścięte pod skosem oraz przyspawane do boków misy, powiększając ją optycznie.

Toledo poprzez zastosowanie odpowiednio zagiętych płaskowników o grubości 5mm od razu rzuca się w oczy jako coś zupełnie niespotykanego.

Zastosowane materiałów wysokiej jakości w połączeniu ze świetną robotą doświadczonych ślusarzy sprawią, że niezależnie od tego, który model wybierzesz, będzie Ci służył przez wiele lat. Tego jesteśmy pewni.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3